CNC Tech 3239-24-1-0500-005-1-TS
3239-24-1-0500-005-1-TS picture photo
Mfg. Part Number
3239-24-1-0500-005-1-TS
Brief Description
SILICON WIRE 24AWG BL 500'
Datasheet Download
3239-24-1-0500-005-1-TS.pdf
Availability of 3239-24-1-0500-005-1-TS
QUANTITY
3239-24-1-0500-005-1-TS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3239-24-1-0500-005-1-TS
Internal Part NumberEIS-3239-24-1-0500-005-1-TS
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge24 AWG
Conductor Strand11/0.0063"
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.061" (1.55mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.022" (0.55mm)
Length500' (152.44m)
Voltage3000V
Operating Temperature-50°C ~ 150°C
Jacket ColorBlue
RatingsUL Style 3239
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3239-24-1-0500-005-1-TS
Related Links3239-24-1-0, 3239-24-1-0500-005-1-TS Datasheet, CNC Tech Distributor
3239-24-1-0500-005-1-TS Details Description
Related parts for 3239-24-1-0500-005-1-TS
RES ARRAY 15 RES 1.2K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 510 OHM 2008 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 500V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf
RES 630K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 5W SMBJ datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/5W 0.01% AXIAL datasheet.pdf