Bourns Inc. 3252L-1-205LF
3252L-1-205LF picture photo
Mfg. Part Number
3252L-1-205LF
Brief Description
TRIMMER 2M OHM 3/4W LEADS
Datasheet Download
3252L-1-205LF.pdf
Availability of 3252L-1-205LF
QUANTITY
3252L-1-205LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3252L-1-205LF
Internal Part NumberEIS-3252L-1-205LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginFacility Transfer Jul/2012
Standard Package100
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2M
Power (Watts)0.75W, 3/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Resistive MaterialCermet
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleWire Leads
Size / DimensionRectangular - 0.500" x 0.187" Face x 0.500" H (12.70mm x 4.75mm x 12.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3252L-1-205LF
Related Links3252L-, 3252L-1-205LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3252L-1-205LF Details Description
Related parts for 3252L-1-205LF
RES 100M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-VQFN datasheet.pdf
TRANS RF NPN 15V 50MA TO-92 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 230VAC TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
62500-107 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 525MA 650 MOHM datasheet.pdf
RES 9.4K OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf