Bourns Inc. 3252L-1-205MLF
3252L-1-205MLF picture photo
Mfg. Part Number
3252L-1-205MLF
Brief Description
TRIMMER 2M OHM 3/4W LEADS
Datasheet Download
3252L-1-205MLF.pdf
Availability of 3252L-1-205MLF
QUANTITY
3252L-1-205MLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3252L-1-205MLF
Internal Part NumberEIS-3252L-1-205MLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginFacility Transfer Jul/2012
Standard Package50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2M
Power (Watts)0.75W, 3/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Resistive MaterialCermet
Mounting TypePanel Mount, Wire Leads
Termination StyleWire Leads
Size / DimensionRectangular - 0.500" x 0.187" Face x 0.500" H (12.70mm x 4.75mm x 12.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3252L-1-205MLF
Related Links3252L-1, 3252L-1-205MLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3252L-1-205MLF Details Description
Related parts for 3252L-1-205MLF
DIODE GEN PURP 600V 6A TO252AA datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24HTSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
SSR 50A BURST FIRE CONTRL 4-20MA datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf