Bourns Inc. 3252L-1-502MLF
3252L-1-502MLF picture photo
Mfg. Part Number
3252L-1-502MLF
Brief Description
TRIMMER 5K OHM 3/4W LEADS
Datasheet Download
3252L-1-502MLF.pdf
Availability of 3252L-1-502MLF
QUANTITY
3252L-1-502MLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3252L-1-502MLF
Internal Part NumberEIS-3252L-1-502MLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginFacility Transfer Jul/2012
Standard Package50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)5k
Power (Watts)0.75W, 3/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Resistive MaterialCermet
Mounting TypePanel Mount, Wire Leads
Termination StyleWire Leads
Size / DimensionRectangular - 0.500" x 0.187" Face x 0.500" H (12.70mm x 4.75mm x 12.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3252L-1-502MLF
Related Links3252L-1, 3252L-1-502MLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3252L-1-502MLF Details Description
Related parts for 3252L-1-502MLF
INSULATION PIERCING FOR PROBETIP datasheet.pdf
BOARD EVAL BASED ON L6726A datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NPO 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 8K FLASH 28SOIC datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 37POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf