Bourns Inc. 3252P-1-204LF
3252P-1-204LF picture photo
Mfg. Part Number
3252P-1-204LF
Brief Description
TRIMMER 200K OHM 0.75W PC PIN
Datasheet Download
3252P-1-204LF.pdf
Availability of 3252P-1-204LF
QUANTITY
3252P-1-204LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3252P-1-204LF
Internal Part NumberEIS-3252P-1-204LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)200k
Power (Watts)0.75W, 3/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.500" x 0.220" Face x 0.220" H (12.70mm x 5.59mm x 5.59mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3252P-1-204LF
Related Links3252P-, 3252P-1-204LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3252P-1-204LF Details Description
Related parts for 3252P-1-204LF
IC 8051 MCU 32K FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CIR BRKR 100MA 480VAC 65VDC datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-EDIP datasheet.pdf
SWITCH SPDT 15A HNGE ROLLR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 58A MUHFM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf