Hirose Electric Co Ltd 3260B-12S1(55)
3260B-12S1(55) picture photo
Mfg. Part Number
3260B-12S1(55)
Brief Description
Connector Receptacle 12 Position 0.031" (0.80mm) Gold Surface Mount, Right Angle
Datasheet Download
3260B-12S1(55).pdf
Availability of 3260B-12S1(55)
QUANTITY
3260B-12S1(55) Order Process
Ship out your order
Specifications of 3260B-12S1(55)
Internal Part NumberEIS-3260B-12S1(55)
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3260B-12S1(55)
Related Links3260B-1, 3260B-12S1(55) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
3260B-12S1(55) Details Description
Related parts for 3260B-12S1(55)
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 14SOIC datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 12V -5V 60W datasheet.pdf
HOLDER 3 AA CELL W/SLIDING COVER datasheet.pdf
BICOLOR SNAP-IN PANEL ASSY datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf