Hirose Electric Co Ltd 3260B-12S3(55)
3260B-12S3(55) picture photo
Mfg. Part Number
3260B-12S3(55)
Brief Description
Connector Receptacle 12 Position 0.031" (0.80mm) Gold Surface Mount, Right Angle
Datasheet Download
3260B-12S3(55).pdf
Availability of 3260B-12S3(55)
QUANTITY
3260B-12S3(55) Order Process
Ship out your order
Specifications of 3260B-12S3(55)
Internal Part NumberEIS-3260B-12S3(55)
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)