Hirose Electric Co Ltd 3260B-12S4(55)
3260B-12S4(55) picture photo
Mfg. Part Number
3260B-12S4(55)
Brief Description
Connector Receptacle 12 Position 0.031" (0.80mm) Gold Surface Mount, Right Angle
Datasheet Download
3260B-12S4(55).pdf
Availability of 3260B-12S4(55)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
3260B-12S4(55) Order Process
Ship out your order
Specifications of 3260B-12S4(55)
Internal Part NumberEIS-3260B-12S4(55)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3260B-12S4(55)
Related Links3260B-1, 3260B-12S4(55) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
3260B-12S4(55) Details Description
Related parts for 3260B-12S4(55)
IC OPAMP GP 2.7KHZ RRO 14SO datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 7A MED datasheet.pdf
CABLE 3COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RACK TOP datasheet.pdf
LED 22MM YELLOW 12V SOLDER datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf