Hirose Electric Co Ltd 3260B-12S5(55)
3260B-12S5(55) picture photo
Mfg. Part Number
3260B-12S5(55)
Brief Description
Connector Receptacle 12 Position 0.031" (0.80mm) Gold Surface Mount, Right Angle
Datasheet Download
3260B-12S5(55).pdf
Availability of 3260B-12S5(55)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
3260B-12S5(55) Order Process
Ship out your order
Specifications of 3260B-12S5(55)
Internal Part NumberEIS-3260B-12S5(55)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3260B-12S5(55)
Related Links3260B-1, 3260B-12S5(55) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
3260B-12S5(55) Details Description
Related parts for 3260B-12S5(55)
IC SHIFT REGISTER 8STAGE 16SOIC datasheet.pdf
HOOK MINI JUMPER LEAD 36" BLK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.6MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M20-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS VERT SMD TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
FIXED IND 0.8NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 32 SLVR datasheet.pdf
OSC MEMS 40.608MHZ CMOS SMD datasheet.pdf