Bourns Inc. 3266W-1-503LF
3266W-1-503LF picture photo
Mfg. Part Number
3266W-1-503LF
Brief Description
TRIMMER 50K OHM 0.25W PC PIN
Datasheet Download
3266W-1-503LF.pdf
Availability of 3266W-1-503LF
QUANTITY
3266W-1-503LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3266W-1-503LF
Internal Part NumberEIS-3266W-1-503LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTube
Resistance (Ohms)50k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.250" x 0.170" Face x 0.270" H (6.35mm x 4.31mm x 6.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3266W-1-503LF
Related Links3266W-, 3266W-1-503LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3266W-1-503LF Details Description
Related parts for 3266W-1-503LF
RES SMD 26.7 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.06A 156 MOHM datasheet.pdf
IC CHRG MGMT LI+ 1-4CELL 20VQFN datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD 1500 OHM 0402 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
IC MCU 8051 4KB SOIC16 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf