Bourns Inc. 3266Y-1-204LF
3266Y-1-204LF picture photo
Mfg. Part Number
3266Y-1-204LF
Brief Description
TRIMMER 200K OHM 0.25W PC PIN
Datasheet Download
3266Y-1-204LF.pdf
Availability of 3266Y-1-204LF
QUANTITY
3266Y-1-204LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3266Y-1-204LF
Internal Part NumberEIS-3266Y-1-204LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesTrimpot® 3266 - Sealed
PackagingTube
Resistance (Ohms)200k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.250" x 0.170" Face x 0.270" H (6.35mm x 4.31mm x 6.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3266Y-1-204LF
Related Links3266Y-, 3266Y-1-204LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3266Y-1-204LF Details Description
Related parts for 3266Y-1-204LF
IC FPGA 192 I/O 240PQFP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 760MA 200 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 310MW SOD323F datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
SHORTING LINK 2POLE PRE ASSY datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 150MA SP-NO 6-SMD datasheet.pdf