Bourns Inc. 3266Y-1-204RLF
3266Y-1-204RLF picture photo
Mfg. Part Number
3266Y-1-204RLF
Brief Description
TRIMMER 200K OHM 0.25W PC PIN
Datasheet Download
3266Y-1-204RLF.pdf
Availability of 3266Y-1-204RLF
QUANTITY
3266Y-1-204RLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3266Y-1-204RLF
Internal Part NumberEIS-3266Y-1-204RLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesTrimpot® 3266 - Sealed
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.250" x 0.170" Face x 0.270" H (6.35mm x 4.31mm x 6.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3266Y-1-204RLF
Related Links3266Y-1, 3266Y-1-204RLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3266Y-1-204RLF Details Description
Related parts for 3266Y-1-204RLF
REDUCER HEXAGON 16AG 13IG BRASS datasheet.pdf
SWITCH LOGIC OPTICAL FLAG datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 22V datasheet.pdf
RES SMD 30.1KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
SWITCH BASE 5540001100 W/5650211 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 400MA DO35 datasheet.pdf