Bourns Inc. 3266Y-1-500RLF
3266Y-1-500RLF picture photo
Mfg. Part Number
3266Y-1-500RLF
Brief Description
TRIMMER 50 OHM 0.25W PC PIN
Datasheet Download
3266Y-1-500RLF.pdf
Availability of 3266Y-1-500RLF
QUANTITY
3266Y-1-500RLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3266Y-1-500RLF
Internal Part NumberEIS-3266Y-1-500RLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesTrimpot® 3266 - Sealed
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)50
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.250" x 0.170" Face x 0.270" H (6.35mm x 4.31mm x 6.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3266Y-1-500RLF
Related Links3266Y-1, 3266Y-1-500RLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3266Y-1-500RLF Details Description
Related parts for 3266Y-1-500RLF
CONN HEADER 20POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" WW datasheet.pdf
BOOT MOLDED 90DEG ANG WITH LIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 68 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS SQ FLNG W/SCKT datasheet.pdf
HAT SUPPORT datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000000MHZ SMD datasheet.pdf
DIODE SW 80V DUAL CA SC59-3 datasheet.pdf
CAP FILM 2.4NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf