Bourns Inc. 3269P-ES2-203
3269P-ES2-203 picture photo
Mfg. Part Number
3269P-ES2-203
Brief Description
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3269P-ES2-203.pdf
Availability of 3269P-ES2-203
QUANTITY
3269P-ES2-203 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3269P-ES2-203
Internal Part NumberEIS-3269P-ES2-203
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesTrimpot® 3269 - Sealed
PackagingTube
Resistance (Ohms)20k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleGull Wing
Size / DimensionRectangular - 0.250" x 0.170" Face x 0.205" H (6.35mm x 4.32mm x 5.21mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3269P-ES2-203
Related Links3269P-, 3269P-ES2-203 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3269P-ES2-203 Details Description
Related parts for 3269P-ES2-203
IC VOICE REC/PL 120SEC IN 28SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.25A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PHOTODIODE 1MM 450NM LOCAP TO-18 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC DDR1 128M 8MX16 66TSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf