Bourns Inc. 3269W-1-203GLF
3269W-1-203GLF picture photo
Mfg. Part Number
3269W-1-203GLF
Brief Description
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3269W-1-203GLF.pdf
Availability of 3269W-1-203GLF
QUANTITY
3269W-1-203GLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3269W-1-203GLF
Internal Part NumberEIS-3269W-1-203GLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Packaging3269 Model Laser Marking Dec/2008
Standard Package500
SeriesTrimpot® 3269 - Sealed
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleGull Wing
Size / DimensionRectangular - 0.250" x 0.170" Face x 0.293" H (6.35mm x 4.32mm x 7.44mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3269W-1-203GLF
Related Links3269W-1, 3269W-1-203GLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3269W-1-203GLF Details Description
Related parts for 3269W-1-203GLF
IC NONINV SYN FET DRVR 14-SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf