Switchcraft Inc. 3280-6PG-318
3280-6PG-318 picture photo
Mfg. Part Number
3280-6PG-318
Brief Description
CONN PLUG 6POS INLINE PIN
Datasheet Download
3280-6PG-318.pdf
Availability of 3280-6PG-318
QUANTITY
3280-6PG-318 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3280-6PG-318
Internal Part NumberEIS-3280-6PG-318
Current Rating-
Voltage - Rated600V
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3280-6PG-318
Related Links3280-6, 3280-6PG-318 Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
3280-6PG-318 Details Description
Related parts for 3280-6PG-318
SWITCH SLIDE DP3T 300MA 125V datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 165A Y4-M6 datasheet.pdf
TXRX ESD 3.3V RS-485/422 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMA datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 16TSSOP datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN MULTI-TAP DBL SIDE CLR datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 400W datasheet.pdf