Bourns Inc. 3292W-1-503LF
3292W-1-503LF picture photo
Mfg. Part Number
3292W-1-503LF
Brief Description
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3292W-1-503LF.pdf
Availability of 3292W-1-503LF
QUANTITY
3292W-1-503LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3292W-1-503LF
Internal Part NumberEIS-3292W-1-503LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)50k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Resistive MaterialCermet
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.375" x 0.150" Face x 0.375" H (9.53mm x 3.81mm x 9.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3292W-1-503LF
Related Links3292W-, 3292W-1-503LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3292W-1-503LF Details Description
Related parts for 3292W-1-503LF
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL 5V 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
ACCY MAGN MOUNT 3/4 58U datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 2W DO204AL datasheet.pdf
RJI KAB 1XIP20 ANG90 22/73 0M datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC datasheet.pdf