Bourns Inc. 3292X-1-103LF
3292X-1-103LF picture photo
Mfg. Part Number
3292X-1-103LF
Brief Description
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3292X-1-103LF.pdf
Availability of 3292X-1-103LF
QUANTITY
3292X-1-103LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3292X-1-103LF
Internal Part NumberEIS-3292X-1-103LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)10k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.375" x 0.150" Face x 0.375" H (9.53mm x 3.81mm x 9.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3292X-1-103LF
Related Links3292X-, 3292X-1-103LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3292X-1-103LF Details Description
Related parts for 3292X-1-103LF
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf
OSC XO 192.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
MAGNET PERM SMCO5 5.0X4.0MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ 8SOP datasheet.pdf
CAP MICA 0.025UF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917 datasheet.pdf