Bourns Inc. 3292X-1-203LF
3292X-1-203LF picture photo
Mfg. Part Number
3292X-1-203LF
Brief Description
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3292X-1-203LF.pdf
Availability of 3292X-1-203LF
QUANTITY
3292X-1-203LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3292X-1-203LF
Internal Part NumberEIS-3292X-1-203LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)20k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.375" x 0.150" Face x 0.375" H (9.53mm x 3.81mm x 9.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3292X-1-203LF
Related Links3292X-, 3292X-1-203LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3292X-1-203LF Details Description
Related parts for 3292X-1-203LF
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RND STANDOFF 1/4-20 NYLON 1-1/4" datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 2POS datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
POT 1K OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR SI2115 DVB-T/C datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 36VOUT 10W datasheet.pdf
CONN HEADER VRT 150POS 5ROW GOLD datasheet.pdf