Bourns Inc. 3296P-1-105
3296P-1-105 picture photo
Mfg. Part Number
3296P-1-105
Brief Description
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3296P-1-105.pdf
Availability of 3296P-1-105
QUANTITY
3296P-1-105 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3296P-1-105
Internal Part NumberEIS-3296P-1-105
PackagingTube
Resistance (Ohms)1M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.375" x 0.190" Face x 0.190" H (9.53mm x 4.83mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3296P-1-105
Related Links3296P, 3296P-1-105 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3296P-1-105 Details Description
Related parts for 3296P-1-105
IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 56BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 3A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SW 1NC 1NO SPDT SNAP ACTION 125V datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 35MM datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf
PHONE CONNECTOR datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.7A 76 MOHM TH datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf