Bourns Inc. 3296W-1-204RLF
3296W-1-204RLF picture photo
Mfg. Part Number
3296W-1-204RLF
Brief Description
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3296W-1-204RLF.pdf
Availability of 3296W-1-204RLF
QUANTITY
3296W-1-204RLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3296W-1-204RLF
Internal Part NumberEIS-3296W-1-204RLF
SeriesTrimpot® 3296 - Sealed
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.375" x 0.190" Face x 0.395" H (9.53mm x 4.83mm x 10.03mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3296W-1-204RLF
Related Links3296W-1, 3296W-1-204RLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3296W-1-204RLF Details Description
Related parts for 3296W-1-204RLF
THERM NC 125C LEAD FRAME 2SIP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:5 700MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
RES 50.5 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK GEN PLL BLANK CUST 20-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.050" datasheet.pdf
SWITCH LIMIT WHEEL PLUNG SPDTX4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA PJ SILIC 0.75 50 datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.015UF RADIAL datasheet.pdf