Bourns Inc. 3296X-1-205LF
3296X-1-205LF picture photo
Mfg. Part Number
3296X-1-205LF
Brief Description
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3296X-1-205LF.pdf
Availability of 3296X-1-205LF
QUANTITY
3296X-1-205LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3296X-1-205LF
Internal Part NumberEIS-3296X-1-205LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingTube
Resistance (Ohms)2M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.395" x 0.190" Face x 0.395" H (10.03mm x 4.83mm x 10.03mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3296X-1-205LF
Related Links3296X-, 3296X-1-205LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3296X-1-205LF Details Description
Related parts for 3296X-1-205LF
IC FLOATING-POINT DSP 256-BGA datasheet.pdf
CONN HEADER 43PS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 80PF 2KV NONSTND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CPLD 440MC 5.4NS 144TQFP datasheet.pdf
IC CONV DC/DC PWM 0.775MA 7DIP datasheet.pdf