Littelfuse 3298225.Z
3298225.Z picture photo
Mfg. Part Number
3298225.Z
Manufacturer
Product Category
Fuses
Brief Description
FUSE 225A
Datasheet Download
3298225.Z.pdf
Availability of 3298225.Z
QUANTITY
3298225.Z Order Process
Ship out your order
Specifications of 3298225.Z
Internal Part NumberEIS-3298225.Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package480
Category Circuit Protection
FamilyFuses
SeriesZCASE
PackagingBulk
Fuse TypeAutomotive
Current Rating225A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC32V
Response Time-
Package / CaseModule
Mounting TypeBolt Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage2kA
Melting I²t95000
Approvals-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension1.185" L x 1.047" W x 16.10" H (30.10mm x 26.60mm x 16.10mm)
DC Cold Resistance0.175 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3298225.Z
Related Links3298, 3298225.Z Datasheet, Littelfuse Distributor
3298225.Z Details Description
Related parts for 3298225.Z
SIDACTOR BI 320V 250A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 1.5KV NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.875V 0.3A SC70-6 datasheet.pdf
SWITCH DIP 1/2 PITCH datasheet.pdf
CONN PLUG 18 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
MICRO FINE CONICAL 0.10MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
PLATO SLDER TIP SCRDRVR 2.4 MM datasheet.pdf
TV 6C 6#20 PIN PLUG datasheet.pdf
ACB 4C 4#16S SKT RECP WALL datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf