Bourns Inc. 3299P-1-201LF
3299P-1-201LF picture photo
Mfg. Part Number
3299P-1-201LF
Brief Description
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3299P-1-201LF.pdf
Availability of 3299P-1-201LF
QUANTITY
3299P-1-201LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3299P-1-201LF
Internal Part NumberEIS-3299P-1-201LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingTube
Resistance (Ohms)200
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.240" x 0.375" Face x 0.240" H (6.10mm x 9.53mm x 6.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3299P-1-201LF
Related Links3299P-, 3299P-1-201LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3299P-1-201LF Details Description
Related parts for 3299P-1-201LF
FIXED IND 8.2UH 1.61A 100 MOHM datasheet.pdf
CONN 2.4MM PLUG 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC FIFO DDR/SDR 6-7NS 208-BGA datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 4POS datasheet.pdf
CAP CER 330PF 760VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 5% 12W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 18 AWG VLT datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA SHTH PRAP SILIC datasheet.pdf