Bourns Inc. 3299X-1-202LF
3299X-1-202LF picture photo
Mfg. Part Number
3299X-1-202LF
Brief Description
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3299X-1-202LF.pdf
Availability of 3299X-1-202LF
QUANTITY
3299X-1-202LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3299X-1-202LF
Internal Part NumberEIS-3299X-1-202LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingTube
Resistance (Ohms)2k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.395" x 0.240" Face x 0.395" H (10.03mm x 6.10mm x 10.03mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3299X-1-202LF
Related Links3299X-, 3299X-1-202LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3299X-1-202LF Details Description
Related parts for 3299X-1-202LF
CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER SHD 30POS SIDE 1MM datasheet.pdf
IC 4DRV/4RCV RS232 5V 24-DIP datasheet.pdf
HEATSINK 15X15X9.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
FLACHSTECKER2,8X0,8 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 30.9K OHM 2012 datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES 1.15M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.05KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf