Bourns Inc. 3299X-1-204LF
3299X-1-204LF picture photo
Mfg. Part Number
3299X-1-204LF
Brief Description
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3299X-1-204LF.pdf
Availability of 3299X-1-204LF
QUANTITY
3299X-1-204LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3299X-1-204LF
Internal Part NumberEIS-3299X-1-204LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingTube
Resistance (Ohms)200k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.395" x 0.240" Face x 0.395" H (10.03mm x 6.10mm x 10.03mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3299X-1-204LF
Related Links3299X-, 3299X-1-204LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3299X-1-204LF Details Description
Related parts for 3299X-1-204LF
RES 1 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 14A TO-252AA datasheet.pdf
CONN AC RECEPT DUAL 125VAC 15A datasheet.pdf
POWER ENT MOD W/O FILTER 1PL RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES SMD 1.2KOHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .125 EYELET 12POS datasheet.pdf
PROBE LEAD TO SHTH RAP SILIC 0.8 datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf