Bourns Inc. 3299X-1-205LF
3299X-1-205LF picture photo
Mfg. Part Number
3299X-1-205LF
Brief Description
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3299X-1-205LF.pdf
Availability of 3299X-1-205LF
QUANTITY
3299X-1-205LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3299X-1-205LF
Internal Part NumberEIS-3299X-1-205LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingTube
Resistance (Ohms)2M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.395" x 0.240" Face x 0.395" H (10.03mm x 6.10mm x 10.03mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3299X-1-205LF
Related Links3299X-, 3299X-1-205LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3299X-1-205LF Details Description
Related parts for 3299X-1-205LF
CONN HEADER 16POS VERT DUAL TIN datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8MSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 8DSO datasheet.pdf
TVS DIODE 342VWM 548VC AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 135 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
OSC XO 500.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf