Bourns Inc. 3299X-1-503LF
3299X-1-503LF picture photo
Mfg. Part Number
3299X-1-503LF
Brief Description
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3299X-1-503LF.pdf
Availability of 3299X-1-503LF
QUANTITY
3299X-1-503LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3299X-1-503LF
Internal Part NumberEIS-3299X-1-503LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingTube
Resistance (Ohms)50k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.395" x 0.240" Face x 0.395" H (10.03mm x 6.10mm x 10.03mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3299X-1-503LF
Related Links3299X-, 3299X-1-503LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3299X-1-503LF Details Description
Related parts for 3299X-1-503LF
CONV DC-DC 120W 48VIN 1.5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EYELET datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 170V DPAK datasheet.pdf
2:1 FAB HEATSHRINK BLK 25MM 25' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 2UH SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 1.6UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf