Visual Communications Company, LLC 32G3-2000
32G3-2000 picture photo
Mfg. Part Number
32G3-2000
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
INDCTR LIGHT
Datasheet Download
32G3-2000.pdf
Availability of 32G3-2000
QUANTITY
32G3-2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 32G3-2000
Internal Part NumberEIS-32G3-2000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
Series-
Type-
Lamp Color-
Lens Color-
Lens Transparency-
Ratings-
Voltage-
Current-
Panel Cutout Shape-
Panel Cutout Dimensions-
Lens Style/Size-
Millicandela Rating-
Wavelength - Peak-
Viewing Angle-
Termination Style-
Ingress Protection-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)32G3-2000
Related Links32G3, 32G3-2000 Datasheet, Visual Communications Company, LLC Distributor
32G3-2000 Details Description
Related parts for 32G3-2000
CONN HEADER 6POS 3MM RT ANG TIN datasheet.pdf
IC DIGITAL POT 50K 100TAP 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH MINI SPST-NO ROLLER.187QC datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SGL 40MSPS 28TSSOP datasheet.pdf
LED PNL MT 7MM 6V CHROME GREEN datasheet.pdf
RELAY SSR DIN RAIL MOUNT datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V 10% BX 1808 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 60W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS INLINE SKT datasheet.pdf