E-T-A 3300-IG8-P10-1-0.1A
3300-IG8-P10-1-0.1A picture photo
Mfg. Part Number
3300-IG8-P10-1-0.1A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM .1A
Datasheet Download
3300-IG8-P10-1-0.1A.pdf
Availability of 3300-IG8-P10-1-0.1A
QUANTITY
3300-IG8-P10-1-0.1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3300-IG8-P10-1-0.1A
Internal Part NumberEIS-3300-IG8-P10-1-0.1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3300
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating100mA
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC65V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3300-IG8-P10-1-0.1A
Related Links3300-IG8-, 3300-IG8-P10-1-0.1A Datasheet, E-T-A Distributor
3300-IG8-P10-1-0.1A Details Description
Related parts for 3300-IG8-P10-1-0.1A
CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 06POS STR datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
VHDM LITE 8R 25C SHIELD END BP datasheet.pdf
SCT3250 9.27" 8" FFC W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 49.1520MHZ CMOS SMD datasheet.pdf