Bourns Inc. 3302W-3-201E
3302W-3-201E picture photo
Mfg. Part Number
3302W-3-201E
Manufacturer
Product Category
Trimmer Potentiometers
Brief Description
TRIMMER 200 OHM 0.15W SMD
Datasheet Download
3302W-3-201E.pdf
Availability of 3302W-3-201E
QUANTITY
3302W-3-201E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3302W-3-201E
Internal Part NumberEIS-3302W-3-201E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Potentiometers, Variable Resistors
FamilyTrimmer Potentiometers
SeriesTrimpot® 3302 - Open Frame
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Power (Watts)0.15W
Tolerance±25%
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeTop Adjustment
Resistive MaterialCermet
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.108" x 0.087" Face x 0.041" H (2.75mm x 2.20mm x 1.05mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3302W-3-201E
Related Links3302W-, 3302W-3-201E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3302W-3-201E Details Description
Related parts for 3302W-3-201E
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
AUTOTUNE PNP TMR REMOTE TCH datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
RES 680 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Bottom Entry datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 63V AXIAL datasheet.pdf
RES 232 OHM .5% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf