Bourns Inc. 3302W-3-201E
3302W-3-201E picture photo
Mfg. Part Number
3302W-3-201E
Manufacturer
Product Category
Trimmer Potentiometers
Brief Description
TRIMMER 200 OHM 0.15W SMD
Datasheet Download
3302W-3-201E.pdf
Availability of 3302W-3-201E
QUANTITY
3302W-3-201E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3302W-3-201E
Internal Part NumberEIS-3302W-3-201E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Potentiometers, Variable Resistors
FamilyTrimmer Potentiometers
SeriesTrimpot® 3302 - Open Frame
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Power (Watts)0.15W
Tolerance±25%
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeTop Adjustment
Resistive MaterialCermet
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.108" x 0.087" Face x 0.041" H (2.75mm x 2.20mm x 1.05mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3302W-3-201E
Related Links3302W-, 3302W-3-201E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3302W-3-201E Details Description
Related parts for 3302W-3-201E
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.5MHZ 8SO datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 9.5A 8DFN datasheet.pdf
PRESS AND TOOL KIT datasheet.pdf
RES 68 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf