Bourns Inc. 3310P-025-103L
3310P-025-103L picture photo
Mfg. Part Number
3310P-025-103L
Brief Description
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
Datasheet Download
3310P-025-103L.pdf
Availability of 3310P-025-103L
QUANTITY
3310P-025-103L Order Process
Ship out your order
Specifications of 3310P-025-103L
Internal Part NumberEIS-3310P-025-103L
TaperLinear
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±20%
Number of Gangs1
Built in SwitchNone
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient±1000ppm/°C
Actuator TypeSlotted
Actuator Length0.220" (5.59mm)
Actuator Diameter0.125" (3.18mm)
Bushing Thread-
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3310P-025-103L
Related Links3310P-0, 3310P-025-103L Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3310P-025-103L Details Description
Related parts for 3310P-025-103L
FIXED IND 33UH 910MA 240 MOHM datasheet.pdf
IC MPU MPC82XX 266MHZ 408TBGA datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 2048X18 20NS 64QFP datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 19SKT CRIMP datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT ROTARY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL STRAIGHTENER datasheet.pdf
CABLE HDMI CON 30' datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS CORD PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 10W datasheet.pdf