Bourns Inc. 3313J-1-205E
3313J-1-205E picture photo
Mfg. Part Number
3313J-1-205E
Brief Description
TRIMMER 2M OHM 0.125W SMD
Datasheet Download
3313J-1-205E.pdf
Availability of 3313J-1-205E
QUANTITY
3313J-1-205E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3313J-1-205E
Internal Part NumberEIS-3313J-1-205E
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2M
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.138" x 0.126" Face x 0.087" H (3.50mm x 3.20mm x 2.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3313J-1-205E
Related Links3313J-, 3313J-1-205E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3313J-1-205E Details Description
Related parts for 3313J-1-205E
RES SMD 374K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC 16BIT 4CH PRL-OUT ADC 48-TQFP datasheet.pdf
BLUE LED PNP PREWIRE PTUNE datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 700MA 130 MOHM datasheet.pdf
RES 50K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 130POS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 40V CHA MNT datasheet.pdf