Bourns Inc. 3314H-1-205
3314H-1-205 picture photo
Mfg. Part Number
3314H-1-205
Brief Description
TRIMMER 2M OHM 0.25W PC PIN
Datasheet Download
3314H-1-205.pdf
Availability of 3314H-1-205
QUANTITY
3314H-1-205 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3314H-1-205
Internal Part NumberEIS-3314H-1-205
PackagingTube
Resistance (Ohms)2M
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.177" x 0.177" Face x 0.100" H (4.50mm x 4.50mm x 2.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3314H-1-205
Related Links3314H, 3314H-1-205 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3314H-1-205 Details Description
Related parts for 3314H-1-205
RES SMD 634 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
IC DSP FIXED-POINT 144BGA datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 557MA 1.3 OHM datasheet.pdf
TRANSFORMER MODULE GIGABIT 1PORT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
ANVIL MOUNT datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 1A SOT89-3 datasheet.pdf