Bourns Inc. 3314S-3-102G
3314S-3-102G picture photo
Mfg. Part Number
3314S-3-102G
Brief Description
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3314S-3-102G.pdf
Availability of 3314S-3-102G
QUANTITY
3314S-3-102G Order Process
Ship out your order
Specifications of 3314S-3-102G
Internal Part NumberEIS-3314S-3-102G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.197" x 0.177" Face x 0.221" H (5.01mm x 4.50mm x 5.61mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3314S-3-102G
Related Links3314S-, 3314S-3-102G Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3314S-3-102G Details Description
Related parts for 3314S-3-102G
ULTRASONIC SENSOR datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf