Bourns Inc. 3314Z-1-102G
3314Z-1-102G picture photo
Mfg. Part Number
3314Z-1-102G
Brief Description
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3314Z-1-102G.pdf
Availability of 3314Z-1-102G
QUANTITY
3314Z-1-102G Order Process
Ship out your order
Specifications of 3314Z-1-102G
Internal Part NumberEIS-3314Z-1-102G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionSquare - 0.219" x 0.197" Face x 0.227" H (5.56mm x 5.01mm x 5.76mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3314Z-1-102G
Related Links3314Z-, 3314Z-1-102G Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3314Z-1-102G Details Description
Related parts for 3314Z-1-102G
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC CONTROLLER HOT PLUG 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER BRD/BRD .5MM 34POS datasheet.pdf
RES 1.24 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
DSUB-ME-CR-KON AWG20-24;AFS1;RR1 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 40POS datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 14VC datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf