Bourns Inc. 3314Z-1-105E
3314Z-1-105E picture photo
Mfg. Part Number
3314Z-1-105E
Brief Description
TRIMMER 1M OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3314Z-1-105E.pdf
Availability of 3314Z-1-105E
QUANTITY
3314Z-1-105E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3314Z-1-105E
Internal Part NumberEIS-3314Z-1-105E
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1M
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionSquare - 0.219" x 0.197" Face x 0.227" H (5.56mm x 5.01mm x 5.76mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3314Z-1-105E
Related Links3314Z-, 3314Z-1-105E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3314Z-1-105E Details Description
Related parts for 3314Z-1-105E
IC R/D CONV TRACKING 40CDIP datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL SCHMITT SOT363 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CAP CER 47PF 5KV R16 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
ANT 1850-1990MHZ 5DBI N FEMALE datasheet.pdf
CRIMPING DIE FOR MTR 300 datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf