Bourns Inc. 3314Z-1-254E
3314Z-1-254E picture photo
Mfg. Part Number
3314Z-1-254E
Brief Description
TRIMMER 250K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3314Z-1-254E.pdf
Availability of 3314Z-1-254E
QUANTITY
3314Z-1-254E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3314Z-1-254E
Internal Part NumberEIS-3314Z-1-254E
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)250k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionSquare - 0.219" x 0.197" Face x 0.227" H (5.56mm x 5.01mm x 5.76mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3314Z-1-254E
Related Links3314Z-, 3314Z-1-254E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3314Z-1-254E Details Description
Related parts for 3314Z-1-254E
CONN PC PIN CIRC 0.025DIA GOLD datasheet.pdf
CABLE TIE STD HS BLACK 7.4" datasheet.pdf
FRAME FIXED MALE SZ10 FOR 5MOD datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 40V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 500V 1111 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.25A 350VAC 2AG datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 19POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
EVAL BRD FOR MDCM28AP050M180A50 datasheet.pdf
XMITTER KEYFOB 433MHZ 1 BUTTON datasheet.pdf