Bourns Inc. 3314Z-GA4-100E
3314Z-GA4-100E picture photo
Mfg. Part Number
3314Z-GA4-100E
Brief Description
TRIMMER 10 OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3314Z-GA4-100E.pdf
Availability of 3314Z-GA4-100E
QUANTITY
3314Z-GA4-100E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3314Z-GA4-100E
Internal Part NumberEIS-3314Z-GA4-100E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Potentiometers, Variable Resistors
FamilyTrimmer Potentiometers
SeriesTrimpot® 3314 - Sealed
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeSide Adjustment
Resistive MaterialCermet
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionSquare - 0.219" x 0.197" Face x 0.227" H (5.56mm x 5.01mm x 5.76mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3314Z-GA4-100E
Related Links3314Z-G, 3314Z-GA4-100E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3314Z-GA4-100E Details Description
Related parts for 3314Z-GA4-100E
CABLE FLAT FLEX 12POS 1MM 5" datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 0.5A TO220FP datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 325MA 930 MOHM datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 52POS 2MM SMD datasheet.pdf
INDENTER INSERT SOLIS 2-6 AWG datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
711FXE3-SC-40 SWITCH datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 70A 600VAC datasheet.pdf