Bourns Inc. 3314Z-GA4-200E
3314Z-GA4-200E picture photo
Mfg. Part Number
3314Z-GA4-200E
Brief Description
TRIMMER 20 OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3314Z-GA4-200E.pdf
Availability of 3314Z-GA4-200E
QUANTITY
3314Z-GA4-200E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3314Z-GA4-200E
Internal Part NumberEIS-3314Z-GA4-200E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Potentiometers, Variable Resistors
FamilyTrimmer Potentiometers
SeriesTrimpot® 3314 - Sealed
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeSide Adjustment
Resistive MaterialCermet
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionSquare - 0.219" x 0.197" Face x 0.227" H (5.56mm x 5.01mm x 5.76mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3314Z-GA4-200E
Related Links3314Z-G, 3314Z-GA4-200E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3314Z-GA4-200E Details Description
Related parts for 3314Z-GA4-200E
JUMPER-H2730TR/C2040A/H2730TR 4" datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1.2A SYNC 10SON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 350MW SOT23 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 93.1 OHM 1% 10W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP POLY 0.15UF 20% 16V SMD datasheet.pdf