Bourns Inc. 3319P-1-223
3319P-1-223 picture photo
Mfg. Part Number
3319P-1-223
Brief Description
TRIMMER 22K OHM 0.2W PC PIN
Datasheet Download
3319P-1-223.pdf
Availability of 3319P-1-223
QUANTITY
3319P-1-223 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3319P-1-223
Internal Part NumberEIS-3319P-1-223
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Potentiometers, Variable Resistors
FamilyTrimmer Potentiometers
SeriesTrimpot® 3319 - Open Frame
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22k
Power (Watts)0.2W, 1/5W
Tolerance±25%
Temperature Coefficient±1000ppm/°C
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeTop Adjustment
Resistive MaterialCarbon
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.433" x 0.354" Face x 0.250" H (11.00mm x 9.00mm x 6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3319P-1-223
Related Links3319P, 3319P-1-223 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3319P-1-223 Details Description
Related parts for 3319P-1-223
IC MCU 4K FLASH 50MHZ 48TQFP datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BATT FUEL GAUGE LIION 12DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 56MM datasheet.pdf
WSXS OPTICAL MOUSE ACCESSORY datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf