Bourns Inc. 3329H-1-223LF
3329H-1-223LF picture photo
Mfg. Part Number
3329H-1-223LF
Manufacturer
Product Category
Trimmer Potentiometers
Brief Description
TRIMMER 22K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3329H-1-223LF.pdf
Availability of 3329H-1-223LF
QUANTITY
3329H-1-223LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3329H-1-223LF
Internal Part NumberEIS-3329H-1-223LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginFacility Transfer Jul/2012
Standard Package100
Category Potentiometers, Variable Resistors
FamilyTrimmer Potentiometers
SeriesTrimpot® 3329 - Sealed
PackagingTube
Resistance (Ohms)22k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeTop Adjustment
Resistive MaterialCermet
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRound - 0.250" Dia x 0.180" H (6.35mm x 4.57mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3329H-1-223LF
Related Links3329H-, 3329H-1-223LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3329H-1-223LF Details Description
Related parts for 3329H-1-223LF
BOX ALUM BLACK 7.5"L X 7.5"W datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
10' 16/3 SJT CURLY-Q datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 800MA 618 MOHM datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 30K OHM 175W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf