Bourns Inc. 3329H-DK9-200
3329H-DK9-200 picture photo
Mfg. Part Number
3329H-DK9-200
Manufacturer
Product Category
Trimmer Potentiometers
Brief Description
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3329H-DK9-200.pdf
Availability of 3329H-DK9-200
QUANTITY
3329H-DK9-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3329H-DK9-200
Internal Part NumberEIS-3329H-DK9-200
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginFacility Transfer Jul/2012
Standard Package50
Category Potentiometers, Variable Resistors
FamilyTrimmer Potentiometers
SeriesTrimpot® 3329 - Sealed
PackagingTube
Resistance (Ohms)20
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeTop Adjustment
Resistive MaterialCermet
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRound - 0.250" Dia x 0.180" H (6.35mm x 4.57mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3329H-DK9-200
Related Links3329H-, 3329H-DK9-200 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3329H-DK9-200 Details Description
Related parts for 3329H-DK9-200
RES SMD 23.7KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK ISO 28-TSSOP datasheet.pdf
CONN RECPT 100POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
LED SUPP CC BUCK 32V 500MA 7SIP datasheet.pdf
IC CLOCK DRIVER 1.8V LP 28-BGA datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP ARRAY 100PF 100V NP0 0612 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 3.3VOUT 33W datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 4POS DUAL SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0056UF 5% 400VDC AXIA datasheet.pdf