Bourns Inc. 3329P-1-105LF
3329P-1-105LF picture photo
Mfg. Part Number
3329P-1-105LF
Manufacturer
Product Category
Trimmer Potentiometers
Brief Description
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3329P-1-105LF.pdf
Availability of 3329P-1-105LF
QUANTITY
3329P-1-105LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3329P-1-105LF
Internal Part NumberEIS-3329P-1-105LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginFacility Transfer Jul/2012
Standard Package100
Category Potentiometers, Variable Resistors
FamilyTrimmer Potentiometers
SeriesTrimpot® 3329 - Sealed
PackagingTube
Resistance (Ohms)1M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeTop Adjustment
Resistive MaterialCermet
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRound - 0.250" Dia x 0.229" H (6.35mm x 5.82mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3329P-1-105LF
Related Links3329P-, 3329P-1-105LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3329P-1-105LF Details Description
Related parts for 3329P-1-105LF
CONVERTER DC/DC 5V OUT 10 WATT datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SAMPLING 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.87KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 140MA 2.1 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW DO35 datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM datasheet.pdf
DC-DC DIN RAIL POWER SUPPLY 15W datasheet.pdf