Bourns Inc. 3329P-1-205LF
3329P-1-205LF picture photo
Mfg. Part Number
3329P-1-205LF
Brief Description
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3329P-1-205LF.pdf
Availability of 3329P-1-205LF
QUANTITY
3329P-1-205LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3329P-1-205LF
Internal Part NumberEIS-3329P-1-205LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginFacility Transfer Jul/2012
Standard Package100
PackagingTube
Resistance (Ohms)2M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRound - 0.250" Dia x 0.229" H (6.35mm x 5.82mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3329P-1-205LF
Related Links3329P-, 3329P-1-205LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3329P-1-205LF Details Description
Related parts for 3329P-1-205LF
FIXED IND 3.3UH 970MA 130 MOHM datasheet.pdf
TORX KEY T-HANDLE T25 3.94" datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
2MM MGRID DR HDR RA TRAY 0GOLD 1 datasheet.pdf