Bourns Inc. 3329X-1-201LF
3329X-1-201LF picture photo
Mfg. Part Number
3329X-1-201LF
Brief Description
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3329X-1-201LF.pdf
Availability of 3329X-1-201LF
QUANTITY
3329X-1-201LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3329X-1-201LF
Internal Part NumberEIS-3329X-1-201LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginFacility Transfer Jul/2012
Standard Package100
PackagingTube
Resistance (Ohms)200
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.260" x 0.330" Face x 0.330" H (6.60mm x 8.38mm x 8.38mm)