Bourns Inc. 3339P-1-502LF
3339P-1-502LF picture photo
Mfg. Part Number
3339P-1-502LF
Brief Description
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3339P-1-502LF.pdf
Availability of 3339P-1-502LF
QUANTITY
3339P-1-502LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3339P-1-502LF
Internal Part NumberEIS-3339P-1-502LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)5k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRound - 0.300" Dia x 0.250" H (7.62mm x 6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3339P-1-502LF
Related Links3339P-, 3339P-1-502LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3339P-1-502LF Details Description
Related parts for 3339P-1-502LF
CONDITIONER SGNL DINRAIL MNT RTD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.5A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 33MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 9.2PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
RES 26 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2K FLASH 16QFN datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf