Bourns Inc. 3339S-1-500LF
3339S-1-500LF picture photo
Mfg. Part Number
3339S-1-500LF
Brief Description
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3339S-1-500LF.pdf
Availability of 3339S-1-500LF
QUANTITY
3339S-1-500LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3339S-1-500LF
Internal Part NumberEIS-3339S-1-500LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)50
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.375" x 0.320" Face x 0.375" H (9.53mm x 8.13mm x 9.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3339S-1-500LF
Related Links3339S-, 3339S-1-500LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3339S-1-500LF Details Description
Related parts for 3339S-1-500LF
RES ARRAY 2 RES 27K OHM 0302 datasheet.pdf
HDR RA SR .100 GP datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS M20 4-20 MA datasheet.pdf
RES SMD 13.2K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN COUPLER 30A 240V 24FT CABLE datasheet.pdf
SC 3.81/06/90F 3.2SN OR BX datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf