Bourns Inc. 3362F-1-103LF
3362F-1-103LF picture photo
Mfg. Part Number
3362F-1-103LF
Brief Description
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3362F-1-103LF.pdf
Availability of 3362F-1-103LF
QUANTITY
3362F-1-103LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3362F-1-103LF
Internal Part NumberEIS-3362F-1-103LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)10k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.275" x 0.260" Face x 0.185" H (6.99mm x 6.60mm x 4.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3362F-1-103LF
Related Links3362F-, 3362F-1-103LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3362F-1-103LF Details Description
Related parts for 3362F-1-103LF
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
HDR RA DR .100 DP datasheet.pdf
BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 6.8MM datasheet.pdf
IC DVR HIGH SIDE 2CH 28SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 1.5A datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
NEU 5000 PROC 48QFN 1=1 PIECE datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS datasheet.pdf